ARCHE WSPÓLNOTA

Konkurs (Nie)zapomniane zabytki - konkurs fotograficzny

Konkurs (Nie)zapomniane zabytki - konkurs fotograficzny

Miejsca, w których kończy się historia… Budynki, w których kończą się pewne losy… Warto zachować je, nie tylko w pamięci. Przecież tak wiele miejsc może przestać istnieć. Chrońmy je w sposób jaki tylko potrafimy, gdyż to przestrzenie kształtują naszą tożsamość regionalną, społeczną i kulturową. Są częścią naszej historii.
 

Celem organizacji Konkursu (Nie)zapomniane zabytki jest:

  • zgromadzenie dokumentacji dziedzictwa materialnego
  • uwiecznienie stanu faktycznego miejsc, które zapomniane być może przestaną wkrótce istnieć
  • promocja zabytków, ich walorów, dziedzictwa kulturowego i narodowego
  • zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań zapomnianych miejsc
  • rozbudzenie zainteresowania regionami i miastami Polski

 

Konkurs (Nie)zapomniane zabytki powstał z myślą o dotarciu do zapomnianych miejsc i przeprowadzeniu ich dokumentacji fotograficznej oraz nagłośnienia problemu rewitalizacji zabytków.

Skierowany jest do wszystkich pełnych pasji, kreatywnych, utalentowanych ludzi związanych z fotografią. Dla tych, dla których fotografia jest sposobem na ukazanie przemijającego czasu, otaczającego nas świata, wyrażenia własnych odczuć i emocji, wyłącznie własnym spojrzeniem przy pomocy aparatu. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich fotografujących, amatorów i profesjonalistów, których fascynuje opowieść o przeszłości zamknięta z zabytkach.


Nagrodą główną w konkursie jest voucher na 5 dniowy pobyt w wybranym Arche Hotelu z możliwością organizacji sesji zdjęciowej, podczas której fotografem będzie zwycięzca Konkursu.

Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się Forum Rewitalizacji, a wystawa pokonkursowa zostanie zaprezentowana na terenie Cukrowni Żnin przy ulicy Janickiego 1 w Żninie. To niezwykłe industrialne miasto, w którym historyczne wnętrza łączą się z nowoczesnym designem. XIX-wieczna Cukrownia Żnin to więcej niż centrum konferencyjno-wypoczynkowe. To miejsce, w którym można dotknąć historii, obcować z kulturą i odkrywać smaki. Fabryka słodkiego relaksu.

 

Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia.

Prace konkursowe należy przesłać do 31 stycznia 2023 roku wymagane w wersji elektronicznej oraz papierowej.
Zdjęcia należy przesłać drogą elektroniczną na adres wspolnota@arche.pl
Fotografie przesłane drogą elektroniczną winny być zapisane w formacie JPG, każde podpisane (Imię_nazwisko), rozmiar w krótszym boku nie mniejszym niż 3000 px. Łączna waga plików nie powinna przekraczać 10MB. Odbitki fotograficzne w formacie 13x18 cm.

Zdjęcia należy przesłać na adres:
Stowarzyszenie Wspólnota Arche
ul. Brzeska 134
08-110 Siedlce
z dopiskiem konkurs (Nie)zapomniane zabytki wraz z wymaganymi dokumentami.

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o
aktualnościach, wydarzeniach i promocjach (więcej
informacji)