ARCHE WSPÓLNOTA

O nas

Pomagamy
od 2002 roku


Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska od 2002 roku zrzesza sympatyków, firmy lokalne i pracowników Grupy Arche. Wcześniejsze działania Stowarzyszenia nakierowane były na promocję wschodniego - nadbużańskiego rejonu Polski m. in. poprzez organizację Targów Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach oraz projekty turystyczne. Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska otrzymało status organizacji pożytku publicznego. Dzięki 1% podatków został częściowo sfinansowany wyjazd młodzieży z grupy Iskierki Wyobraźni na finał konkursu Odyseja Umysłu do USA w 2016 roku.

 W 2017 roku Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska zmieniło nazwę na Wspólnota Arche, aby być bliżej problemów ludzi i jeszcze mocniej zaangażować osoby związane z grupą Arche także spoza Podlasia. Stowarzyszenie nie chce, aby jego działania były ograniczone terytorialnie. Tak jak rozrasta się Grupa Arche tak samo powinny rozprzestrzeniać się pozytywne projekty, które ukierunkowane są na potrzeby społeczne i socjalne. Aby pomóc choremu na raka kości jednemu z mieszkańców osiedla Bema w Piasecznie, 10 marca 2018 r. został zorganizowany event charytatywny w Pałacu i Folwarku Łochów z udziałem Urszuli Dudziak.

 

 

Programy
dla członków
stowarzyszenia


W lipcu 2019 roku Stowarzyszenie Wspólnota Arche wprowadziło nowe programy finansowe. Wsparcie kierowane jest do czynnych członków Stowarzyszenia w ramach prawa do świadczenia wypłaty stypendium w zakresie sportu, kultury lub nauki lub jednorazowego wsparcia finansowego z tytułu urodzenia dziecka lub zawarcia związku małżeńskiego. Stowarzyszenie wypłaca jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł w programie „500+” dla pracowników Grupy Arche będących członkami Stowarzyszenia, którzy od 1 maja 2019 r. do chwili obecnej zawarli związek małżeński lub ich rodzina powiększyła się o nowego członka.

 Program „Pasja+” ma na celu wsparcie dzieci członków Stowarzyszenia w rozwijaniu ich pasji oraz pielęgnowania zainteresowań. Stypendium skierowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat o wyjątkowych zdolnościach. Rodzice mogą ubiegać się o przydzielenie stypendium w wysokości 150 zł, wypłacane przez cały rok szkolny!!!

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o
aktualnościach, wydarzeniach i promocjach (więcej
informacji)